CRMWaypoint gaat Salesforce Service Cloud uitrollen bij Basic-Fit

Hilversum, 20 augustus 2015 – Basic-Fit, met ruim driehonderd sportscholen de grootste value for money-fitnessketen van Europa, gaat gebruik maken van de Service Cloud van Salesforce. Het bedrijf wil klanten betere service gaan bieden door met Salesforce een vollediger klantbeeld te krijgen en meer online selfservice mogelijkheden te creëren. CRMWaypoint, het grootste kenniscentrum van Salesforce in de Benelux, gaat Basic-Fit begeleiden bij de implementatie. 

Basic-Fit is sinds 2010 bijzonder snel gegroeid, van dertig vestigingen in Nederland naar ruim driehonderd vestigingen in vijf landen. Die groei is voornamelijk gerealiseerd door overnames, het openen van nieuwe vestigingen en door het zeer interessante fitnessaanbod tegen een scherpe prijsstelling welke goed aansluit bij de consument van nu. Zo is het mogelijk om met meerdere mensen van één gezin gebruik te laten maken van het abonnement, zijn er elk uur virtuele groepslessen, en kunnen leden met de Basic-Fit app allerlei handige oefeningen vinden, voedingsadvies krijgen en fitnessschema’s maken.

Het Customer Support Center liep in de begin jaren achter op die digitale dienstverlening. Ondersteuning van klanten werd met standaard kantoorsoftware als Outlook gedaan, wat naarmate het bedrijf groeide niet meer werkbaar was. Ruim een jaar geleden werd al Desk.com aangeschaft als customer support systeem. Dit jaar wil Basic-Fit een volgende stap zetten en Desk.com vervangen door de Salesforce Service Cloud.


Selfservice

“Het directe doel van de uitrol is het in één systeem waarborgen van alle benodigde klantdata en tools voor de service en communicatie naar onze leden,” vertelt Susanne de Schepper, International Customer Care manager bij Basic-Fit. “We hebben nu verschillende losse tools die allemaal informatie bevatten van onze leden. Met behulp van de Service Cloud (en andere Salesforce tools) gaan we dit allemaal integreren in één systeem, zodat ons customer support team echt een 360-graden klantbeeld heeft en we de leden beter kunnen servicen. Als iemand contact opneemt, weet de medewerker veel beter wat er speelt. Bovendien willen we met de overgang naar de Service Cloud het lid allerlei selfservice-mogelijkheden gaan bieden. Zaken als het doorgeven van een verhuizing of het online vinden van een antwoord op een vraag moeten leden zelf snel en transparant kunnen regelen. Dat is service waar klanten van nu echt naar vragen, en dat willen wij nu graag gaan leveren.”

 

Schoolvoorbeeld

Basic-Fit kiest vooral voor Salesforce vanwege het innovatieve karakter van het Californische bedrijf. CRMWaypoint werd gekozen vanwege de lange ervaring op het gebied van Cloud en CRM-implementaties. “Als jong bedrijf hebben we niet alle ervaring in huis die nodig is om zo’n uitdagend IT-project te laten slagen. De lange staat van dienst van CRMWaypoint geeft ons de senioriteit die nodig is.

Bovendien hebben ze een goede samenwerking met Emark, onze implementatiepartner op het gebied van de Marketing Cloud van Salesforce,” aldus de Schepper.

 

Het project bij Basic-Fit gaat in augustus van start en zal gefaseerd worden uitgevoerd. De eerste stap is de vervanging van Desk.com, wat in september afgerond zal zijn. Daarna wordt begonnen met de ontwikkeling van de online selfservice tools. Ton van der Meer, CEO en oprichter van CRMWaypoint, is enthousiast: “Basic-Fit is het schoolvoorbeeld van een bedrijf dat kan profiteren van het snel schaalbare karakter van Cloud software van Salesforce. Ze zijn begonnen met het relatief eenvoudige Desk.com-oplossing en gaan nu een volgende groeistap maken met de Service Cloud. Bovendien zijn we zelf ook een jong, sportief bedrijf en we voelen ons zodoende erg verbonden met de missie van Basic-Fit. Geweldig dat we hen kunnen helpen met hun zakelijke en sportieve succes.”

 

basic_fit.png

 

##

 

Over Basic-Fit 
Basic-Fit is met 135 vestigingen de grootste value for money-fitnessketen van Nederland. In totaal heeft de keten ruim 300 fitnessclubs in Europa, waaronder België, Frankrijk en Spanje. Het dagelijks bestuur is in handen van CEO René Moos en CFO Hans van der Aar.
Zie ook www.basicfit.nl

 

Over CRMWaypoint

CRMWaypoint is met ruim 40 consultants en een eigen Talent Programme het grootste Salesforce-kenniscentrum in de Benelux. Ruim 600 Salesforce-projecten bij 220 bedrijven en instellingen in alle branches werden de afgelopen zes jaar al succesvol uitgevoerd. De consultants van CRMWaypoint houden zich bezig met alle onderdelen van het implementatieproces bezig, van businessadvies en strategie tot ontwikkeling en adoptie. CRMWaypoint is een ‘cloud born’ Salesforce Gold Alliance Partner en won in 2012 het ICT Project van het jaar.

Zie voor meer informatie: www.crmwaypoint.com of op Twitter via @CRMWaypoint.


Meer informatie voor de pers
Lubbers De Jong
Bram Semeijn
T: 020 205 04 48
M: 06 153 72 363
bram@lubbersdejong.nl


CRMWaypoint
Ton van der Meer
T: 035 538 5070
M: 06 161 18 040
ton.vandermeer@crmwaypoint.com


Dit persbericht kunt u ook online vinden op de website van Lubbers De Jong PR.

gepubliceerd op: 31 . 08 . 2015
Volg ons